The Sims 2 a vše kolem datadisků

Forum The Sims 2 a vše kolem datadisků ! Tá najlepšia zábava :)

PříjemPortálFAQHledatRegistraceSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení

Share | 

Nejlépe ztvárněná historicka postava

Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Agnes
Rozkoukává se
Rozkoukává se

Poeet p?íspivku : 70
Registration date : 13. 10. 06

PříspěvekPředmět: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Thu Oct 19, 2006 9:39 am

Asi by to chtělo nějaká pravidla, takže:
1) Chtěla bych po vás min. 2 fotky Sima/Simky, který bude zpodobňovat nějakou historickou postavu. První fotka by měla být jen hlava a druhá celý Sim. + k tomu obrázek člověka, kterého ztvárníte.
2) Během soutěže se nesmí měnit genetika a každy uživatel má v soutěži jen jednoho zástupce.
3) U Sima by měl být nějaký komentář, ten se bude také hodnotit (zvlášť).

A teď to hlavní - cena:

Pokud by je někdo měl mohu nabídnout jiné, ale nebudete mít bohužel moc velký výběr..

A ještě jsem chtěla poprosit abyste neposílali Simy typu : batole Kleopatra farao .

Děkuju moc a jen se hlašte...doufám, že jsem vás neodradila Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
andrysek

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 26. 09. 06

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Thu Oct 19, 2006 11:13 am

Jééééé tak to se určo přihlásím super!
Návrat nahoru Goto down
Agnes
Rozkoukává se
Rozkoukává se

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Fri Oct 20, 2006 4:33 am

Andrysku, budu jen ráda Very Happy ....

A jen nevím, jestli je to z toho dobře pochopitelné, ale za komentář je taky výhra..jen pro upřesnění Wink
Návrat nahoru Goto down
Zimča
Nováček
Nováček

Poeet p?íspivku : 45

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Wed Oct 25, 2006 10:53 am

Hmm..a když to bude někdo typu Kleopatra nebo Eliška Přemyslovna, musí tam být i obrázek skutečného člověka Question
Návrat nahoru Goto down
Agnes
Rozkoukává se
Rozkoukává se

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Wed Oct 25, 2006 11:48 am

Zimča napsal:
Hmm..a když to bude někdo typu Kleopatra nebo Eliška Přemyslovna, musí tam být i obrázek skutečného člověka Question

No, tak dobře, nemusí, ale byla bych vám vděčná, kdyb jste si nějaký obrázek našli. Třeba Kleopatra byla zobrazovaná tolikrát, že by to neměl být až takový problém scratch
Návrat nahoru Goto down
Zimča
Nováček
Nováček

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Wed Oct 25, 2006 11:50 am

Agnes napsal:
Zimča napsal:

No, tak dobře, nemusí, ale byla bych vám vděčná, kdyb jste si nějaký obrázek našli. Třeba Kleopatra byla zobrazovaná tolikrát, že by to neměl být až takový problém scratch
Právě proto...no, takže pokud není přesnost pdmínkou, problém to nebude. Těch obrázků je dost a dost a každý jiný...
Návrat nahoru Goto down
Agnes
Rozkoukává se
Rozkoukává se

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Wed Oct 25, 2006 12:49 pm

Zimča napsal:
Agnes napsal:
Zimča napsal:

Právě proto...no, takže pokud není přesnost pdmínkou, problém to nebude. Těch obrázků je dost a dost a každý jiný...

Přesnost rozhodně není podmínkou, naopak...
Návrat nahoru Goto down
Monííík.T.
Nováček
Nováček

Poeet p?íspivku : 26
Registration date : 24. 09. 06

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Mon Oct 30, 2006 9:44 am

tak já se zejtra zapojím Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://moniiikovophorum.phorum.cz
Agnes
Rozkoukává se
Rozkoukává se

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Tue Oct 31, 2006 9:53 am

Monííík.T. napsal:
tak já se zejtra zapojím Very Happy

V to už jsem ani nedoufala... Wink
Návrat nahoru Goto down
Princess
Naše Princess
Naše Princess

Poeet p?íspivku : 179
Registration date : 17. 09. 06

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sat Nov 04, 2006 10:48 am

Helena trojská

Helena byla v podání starých řeckých pověstí dcerou nejvyššího krále bohů Dia a Ledy, manželky spartského krále Tyndarea. Napůl božský, třebas nelegitimní původ jí zajišťoval nesmrtelnost, stejně jako jejímu bratru Polydeukovi. Kromě toho měli Helena s Polydeukem legitimní, avšak smrtelné sourozence Klytaimnestru a Kastora. Helena se provdala za spartského krále Menalaa, jemuž porodila dceru Hermionu.
Helenin Osud se začal zaplétat již v době, kdy jí obecné mínění přiřklo charakteristiku nejkrásnější ženy své doby. V éře příchodů jednotlivých řeckých kmenů do jejich nynější vlasti měly pojmy rodinná morálka a manželská věrnost značně volný výklad a nevázali se jimi ani řečtí bohové. Bohyně lásky Afrodita bez výčitek svědomí slíbila provdanou Helenu za manželku Paridovi, synu trojského krále Priama. Paris na Afroditin popud navštívil spartského krále Menelaa a přiměl Helenu k opuštění rodiny. Zneužití pohostinství se ve Řecku považovalo za takový zločin, že bylo možno urážku odčinit jen za cenu velkého výkupného nebo války.
Helenin útěk s Paridem přišel draho nejen Řekům, kteří marně devět let Tróju obléhali, ale zejména Trojanům, jejichž město bylo konečně desátého roku lstí dobyto, vyvražděno a nakonec vypáleno. Snad tato strašlivá zkušenost přiměla Helenu a Menalaa k usmíření a k návratu do Sparty.
Pověst o krásné Heleně a o trojské válce se těšila mimořádné oblibě i v pozdějších staletích. Jen pro příklad – již za vlády Karla IV. Byla přeložena do češtiny a Kronika trojanská se dokonce stala první tištěnou knihou v tomto jazyce. Na její popularitě se nepochybně podepsala i určitá choulostivost příběhu, a tak není divu, že se již ve starořecké mytologii a poezii objevily příběhy nejen o jediném Helenině únosu, ale i o celé řadě jejích avantýr. Parodicky si přisadili starořecký básník Stésichoros, v minulém století hudební skladatel Jacques Offenbach, v našem století Karel Čapek a jiní.
Mytická Helena představovala předobraz ženy jako nástroje osudu a předmětu určitého děje. Ona sama, respektive její únos, se stává pouhou záminkou, pasivní příčinou, bez níž děj nemůže započít a probíhat. Dále v něm však prakticky nevystupuje a už vůbec do něj aktivně nezasahuje. Takové pojetí odpovídá patriarchálním poměrům pedantické a antické řecké civilizace, kde žena nehrála roli rovnocenného mužova partnera a kdy zaujímala na společenském žebříčku místo mezi svobodným mužem a otrokem.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak co? Může to tak být? ....jo a moc se omlouvám, že jsem nepodala i fotku v "realu" , ale jak vám je jesné, tu bych ani podat nemohla.
Věřím, že teď se určitě někdo přihlásí, protože by se tu nenašla hodná duše, která by mě nechala vyhrát Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Bublinka
Rozkoukává se
Rozkoukává se

Registration date : 09. 10. 06

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sat Nov 04, 2006 10:54 am

Princess, ta se ti fakt moc povedla...a jelikoz se na nic podobneho nezmuzu, nezbyva nez prenechat tuto bajecnou cenu tobe... bounce
Návrat nahoru Goto down
Princess
Naše Princess
Naše Princess

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sat Nov 04, 2006 10:56 am

Bublinka napsal:
Princess, ta se ti fakt moc povedla...a jelikoz se na nic podobneho nezmuzu, nezbyva nez prenechat tuto bajecnou cenu tobe... bounce
mno, díky Embarassed ....jinak, opravdu jsem nechtěla nikoho odradit, ale vyprovokovat Cool Nechcu soutěžit sama Neutral
Návrat nahoru Goto down
Bublinka
Rozkoukává se
Rozkoukává se

Registration date : 09. 10. 06

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sun Nov 05, 2006 1:44 am

Princess napsal:
Bublinka napsal:
mno, díky Embarassed ....jinak, opravdu jsem nechtěla nikoho odradit, ale vyprovokovat Cool Nechcu soutěžit sama Neutral
¨
já bych někoho zkusila, ale bohužel nevím koho...ještě si to rozmyslím...
Návrat nahoru Goto down
Kami
Kamča
Kamča

Poeet p?íspivku : 67

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sun Nov 05, 2006 3:31 am

no, tak já bych se taky zúčastnila, jen zatím nevím koho bych dělala, a musím si na to najít nějaký čas, protože tak dlouhý komentář jak má Princess budu tvořit asi hooodně dlouho cheers sunny
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://www.anabelle.ic.cz
Princess
Naše Princess
Naše Princess

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sun Nov 05, 2006 3:38 am

Já vás nechápu, vždyť je tolik hystorických postav - Božena Němcová, Marie Terezie, sv. Václav, Bedřich Smetana a další....
Návrat nahoru Goto down
Agnes
Rozkoukává se
Rozkoukává se

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sun Nov 05, 2006 10:28 am

Takže Princess, hrozně moc děkuju a máš ji opravdu hezkou Very Happy . A asi nevadí, že nemáš obrázek...asi určitě.

Takže nemusíte mít obrázek a vytvořte ty osoby dle svého vlastního mínění..asi to bude větší zábava.

A Princess máš "hustej" popisek Laughing
Návrat nahoru Goto down
k.oallka
Mazák
Mazák

Poeet p?íspivku : 245

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sun Nov 05, 2006 11:42 am

jo to je hezký a dobrej popis-dlouhej
Návrat nahoru Goto down
Princess
Naše Princess
Naše Princess

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Thu Nov 09, 2006 10:40 am

Díky!
Návrat nahoru Goto down
kissprdelka
Kissprdelka
Kissprdelka

Registration date : 16. 09. 06

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sat Nov 11, 2006 4:51 am

Tak já se teda taky přidám...ale musíte mě nejdřív nechat tu osobu vytvořit Very Happy A nelekejte se...už nevedu dlouady tak to bude malinko odlišný
Návrat nahoru Goto down
kissprdelka
Kissprdelka
Kissprdelka

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sat Nov 11, 2006 10:00 am

Jak jsem viděla v tom úvodu...to jako nemůže být Kleopatra nebo nemůže být akorát jako batole? Protož já se zrovna chystala udělat Kleopatru lol!
Návrat nahoru Goto down
Princess
Naše Princess
Naše Princess

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sat Nov 11, 2006 11:56 am

kissprdelka napsal:
Jak jsem viděla v tom úvodu...to jako nemůže být Kleopatra nebo nemůže být akorát jako batole? Protož já se zrovna chystala udělat Kleopatru lol!

No, nemůže být jako batole...
Návrat nahoru Goto down
kissprdelka
Kissprdelka
Kissprdelka

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sat Nov 11, 2006 4:59 pm

No už je to stejnak jedno....vybrala jsem si totiž nakonec Johanku z Arku. Ztvárnila jsem ji hlavně podle jedné herečky.

Panna Orleánská aneb Johanka z Arku

Johanka neboli Jana z Arku se narodila roku 1412 a zemřela ve svých 18 letech, tudíž roku 1431. Pocházela ze zemědělské rodiny a vyrostla na severovýchodě Francie. Oproti jiným tehdejším dětem byla vzdělaná. Uměla totiž číst a psát, což byla v té době vzácnost. V té době prý vzpomínala: ,, Bylo mi třináct let, když ke mně Bůh promluvil aby mě vedl. Zpočátku jsem se bála." Hlasy prý Johanka slýcávala čím dál tím častěji. Tyto hlasy jí prozradily, že pouze ona může pomoct zemi od utrpení které ji čeká. V těchto hlasech Johanka poznala sv. Michala, sv. Kateřinu a sv. Markétu, ochránce Francie. Johance se povedlo úřesvědčit budoucího nástupce trůnu Karla Dauphina o svém poslání. Ten ji poslal s vojáky do Orleánsu, posleního města na severu Francie, které ještě vzdorovalo Angličanům. Do týdne po ejím příjezdu v květnu 1429 obléhání Orleánsu skončilo. O dva měsíce později byli Angličané poraženi a Karel Dauphin se stal králem francouzské země. Johanka, od té doby známá jako panna orleánská, pokračovala v boji. Bohužel za rok byla zajata vévodou burgundským, anglickým spojencem. Král Karel na její záchranu neučinil žádn pokus a tak byla následně Johanka obviněna z čarodějnictví a kacířství, což mělo za následek upálení na hranici v Rouenu. O pětadvacet let později ji francouzský král ospravedlnil a po téměř 500 letech byla papežem prohlášena za svatou.

Před vstupem do armády:

Návrat nahoru Goto down
k.oallka
Mazák
Mazák

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sun Nov 12, 2006 8:02 am

jo je hezká a povedená ona i on flower
jsou stejný jako na fotce alíbí se m tam jak lezej Very Happy
Návrat nahoru Goto down
kissprdelka
Kissprdelka
Kissprdelka

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sun Nov 12, 2006 10:18 am

k.oallka napsal:

Trošku jsi mě dostala tím ona i on....to je pořád jenom ona lol! To je v armádě a před armádou...pořád jenom johanka
Návrat nahoru Goto down
k.oallka
Mazák
Mazák

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   Sun Nov 12, 2006 1:01 pm

kissprdelka napsal:
k.oallka napsal:

Trošku jsi mě dostala tím ona i on....to je pořád jenom ona lol! To je v armádě a před armádou...pořád jenom johanka
já vím ale v tim brnění vipadá jako ona a on víš to měl bejt jako forek teda pokus Very Happy Smile Laughing Razz
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Nejlépe ztvárněná historicka postava   

Návrat nahoru Goto down

Nejlépe ztvárněná historicka postava
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
The Sims 2 a vše kolem datadisků :: The sims2-ostatní :: Soutěže aneb jak něco vyhrát!!-
Přejdi na: